Szlachetni z OHP

W dniach 7-8 grudnia 2019 r. odbył się 19. ogólnopolski finał akcji „Szlachetna Paczka”, w którym udział wzięło kilka tysięcy wolontariuszy z całej Polski. Celem akcji jest niesienie pomocy najuboższym rodzinom oraz osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i wszystkich ludzi dobrej woli udało się obdarować prezentami wielu potrzebujących.

Już po raz kolejny w akcje włączyła się młodzież z ECKiW OHP w Roskoszy. Przez dwa dni nasi podopieczni, wspólnie z wychowawcami i wolontariuszami z bialskiego oddziału Szlachetnej Paczki rozwozili paczki najbardziej potrzebującym. Była to okazja, żeby dać coś z siebie, poświęcić kilka godzin, a przy okazji spotkać się ze wspaniałymi ludźmi, którzy mogą, chcą i potrafią podzielić się tym co mają.

Dzięki hojności mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic udało się przygotować i obdarować 42 rodziny, którym była potrzebna pomoc w bardzo różnej formie (od żywności, poprzez środki czystości, a nawet meble i sprzęt AGD).

Taka szansa dla naszych wychowanków do zaangażowania się w bezinteresowną pomoc to również dobra lekcja wychowania poprzez możliwość obdarowywania siebie radością, a jednocześnie kształtowanie umiejętności dzielenia się tym co mamy najcenniejszego – szlachetnym i gorącym sercem.

Relacja filmowa: https://www.facebook.com/www.pulsmiasta.tv/videos/594804204612836/?t=0

Maciej Bechta