Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy

26 maja 2011 r. w Ośrodku Kształcenia i Wychowania OHP w Pasłęku zakończyła się VIII edycja konkursu ,,Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy” w zawodach: murarz, stolarz.
 
 
Lubelską Komendę Wojewódzką OHP reprezentowali stolarze z Annopola i murarze z Roskoszy.
 
W rywalizacji zdecydowanie lepiej wypadli murarze: Piotr Timoszuk i Feliks Gicewicz, którzy w łącznej klasyfikacji zajęli czwarte miejsce. Nieco gorzej spisali się stolarze, którzy ostatecznie uplasowali się na dziewiątej pozycji. 
 
 
Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach: test z wiedzy teoretycznej oraz wylosowane zadanie praktyczne. Nasi murarze na 40 punktów maksymalnie do zdobycia, w pocie czoła wywalczyli 27,5 pkt. Z kolei stolarze zdołali zdobyć jedynie 21. Na rozwiązanie testu wszyscy mieli pełną godzinę. Z kolei na realizację zadania praktycznego każdy zespół miał 3 godziny. Nasi murarze mieli do wybudowania nur w kształcie litery ,,T”, natomiast stolarze mieli od podstaw wykonać ławkę ogrodową z litego drewna.
 
 
Zawodnicy przyznali, że zadania nie były trudne, ale komisje konkursowe były bardzo skrupulatne. W ocenie pracy murarzy brano głównie pod uwagę wyznaczenie kątów, wymiary oraz piony. U stolarzy liczyły się głównie wymiary, estetyczne wykonanie wraz z pomalowaniem oraz bhp.
 
Murarze ocenieni zostali na 41 pkt., natomiast stolarze zaledwie na 30.
W obu kategoriach zwyciężyli gospodarze: reprezentanci Warmińsko – Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.
 
 
Następny dzień po zawodach był przeznaczony na wycieczki i rekreację.
 
 
Uczestnicy mogli zwiedzić m.in. pole golfowe oraz elbląską starówkę oczywiście z przewodnikiem. Był również czas na wycieczkę statkiem po kanale elbląskim oraz pieczone kiełbaski.