Spotkanie z misjonarzem

W związku z corocznymi obchodami Tygodnia Misyjnego dnia 27 października 2022r.  nasz internat odwiedził niezwykły gość – Ksiądz Misjonarz Andrzej Kubalski. W ten sposób wychowankowie ECKiW OHP obchodzili trwający w Kościele Katolickim Tydzień Misyjny, którego celem jest budzenie świadomości misyjnej oraz popularyzacja chęci niesienia pomocy.

Podczas spotkania z młodzieżą Ksiądz Andrzej podzielił się swoim doświadczeniem z wieloletniej pracy misjonarza w Boliwii. Ciekawie opowiedział o codziennym życiu tamtejszej ludności, o ich zwyczajach, kulturze, radościach i problemach. Podczas swobodnej rozmowy przybliżył wychowankom trudną sytuację boliwijskich dzieci, które bardzo często są poniżane, wykorzystywane i musza pracować na swoje utrzymanie. Opowiedział też o trudnym dostępie tamtejszej społeczności do edukacji i medycyny. W trakcie spotkania misjonarz poruszył trudny problem gangów narkotykowych, z jakim boryka się boliwijskie państwo. Uświadomił wychowankom, jak wygląda proces produkcji narkotyków w Boliwii i jak łatwo stać się ofiarą uzależnienia.

Całe spotkanie przebiegało w przyjaznej, kameralnej atmosferze, dzięki czemu uczestnicy chętnie zadawali pytania i byli otwarci na dialog z Księdzem. Było to wyjątkowe wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć naszym wychowankom.

Małgorzata Bandzerewicz, Sylwia Szydłowska