Spotkanie Wigilijne OHP


Trzyosobowa delegacja wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy wraz z Dyrektorem Stanisławem Podymskim i wychowawczynią Mariolą Mirońską uczestniczyła w Ogólnopolskim Spotkaniu Wigilijnym OHP.
Uroczystość, z udziałem Komendanta Głównego OHP Jerzego Mormula, zaproszonych gości oraz reprezentacji wszystkich Wojewódzkich Komend i Centrów Kształcenia i Wychowania OHP, w tym ponad 300 uczestników OHP, odbyła się 18 grudnia 2008 r. na Zamku Królewskim w Niepołomicach.
Wieczerzę Wigilijną poprzedziła msza święta w intencji uczestników i pracowników OHP w kościele parafialnym pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. Odprawili ją biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej ks. Jan Szkodzień, Duszpasterz Krajowy OHP ks. prałat Jarosław Sroka, Duszpasterz Małopolskiej WK OHP ks. dr Wiesław Orawiecki oraz duszpasterze wojewódzkich komend OHP.

Wieczerzę Wigilijną rozpoczęto od wspólnej modlitwy i przełamania się opłatkiem.

Zakończono ją wspólnym kolędowaniem przy dźwiękach harmonijki, na której zagrał Dyrektor ECKiW OHP w Roskoszy Stanisław Podymski.
 
 
Po kolacji wigilijnej młodzież wraz z wychowawczynią zwiedziła wystawę malarstwa polskiego z Muzeum Narodowego w Krakowie a następnie wyjechała na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce.
 
 
Gospodarzami spotkania wigilijnego byli Wojewódzki Komendant Małopolskiej WK OHP Jolanta Zajączkowska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomic Stanisław Kracik. Patronat nad spotkaniem objął Metropolita Krakowski ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.