Spływ kajakowy rzeką Bug

W dniu 8 sierpnia 2018 r. 25-osobowa grupa młodzieży z ECKiW OHP z Roskoszy wraz z wychowawcami uczestniczyła w spływie kajakowym, który zorganizowany został w ramach akcji „Lato z OHP” wspólnie z firmą Aktywny Wypoczynek ze Sławatycz. www.kajakowaprzygoda.pl

Spływ odbył się rzeką Bug na trasie Szostaki – Kodeń. Długość trasy spływu ok. 13 km. Bug jest rzeką, której nie można odmówić uroku. Prowadzi ona przez piękny i zmieniający się krajobraz, z licznymi dorzeczami, pozwalający rozkoszować się piaszczystymi plażami. Dzika przyroda, która towarzyszyła podczas spływu przez ciągnącą się trasą wprowadziła uczestników w niesamowity klimat.

Młodzieżowy spływ Bugiem do Kodnia

Dość żwawy nurt, liczne dorzecza oraz niepowtarzalna przyroda sprawiły, że ten odcinek spływu stał się dla młodzieży prawdziwą przygodą.

Płynąc wraz z nurtem rzeki uczestnicy spływu dopłynęli do Kodnia, gdzie po trzygodzinnym pływie na brzegu urokliwej rzeki, został zorganizowany posiłek oraz gry i zabawy integracyjne.

Młodzieżowy spływ Bugiem do Kodnia, przystanek Sugry, zdjęcie grupowe kajakarze nad Bugiem

Pobyt w Kodniu był niesamowitą okazją, aby zwiedzić również zabytki pozostawione przez rodzinę Sapiehów czy zobaczyć słynący w całej Polsce obraz Matki Bożej Kodeńskiej.

Spływ kajakiem rzeką Bug to emocjonująca przygoda, która na długo zostanie w pamięci naszych uczestników.

Katarzyna Deneko

Mariola Mirońska

Młodzieżowy spływ Bugiem - Sławatycze - Szostaki Klarowanie kajaków po spływie. Kajaki nad Bugiem.

Relaks nad Bugiem, wypoczynek nad Bugiem, młodzież na kajakach