Rowerem na szlaku pomników

30 maja 2018 r. miała miejsce druga odsłona programu dydaktyczno-wychowawczego „Szlakiem pomników pamięci Józefa Piłsudskiego”. To kolejny rajd rowerowy, który tym razem prowadził do Leśnej Podlaskiej na skwer, na którym stoi pomnik Marszałka. Trasa przebiegała od Białej Podlaskiej przez Sitnik do Leśnej Podlaskiej i z powrotem przez Cicibór.

W trakcie pokonywania niemalże 40 kilometrowej trasy uczestnicy rowerowej wycieczki musieli kilkukrotnie gasić pragnienie i odpoczywać. Temperatura powietrza tego dnia była dość wysoka. Po krótkim pobycie pod pomnikiem i wysłuchaniu przez uczestników ECKiW OHP w Roskoszy pogadanki na temat osoby Józefa Piłsudskiego, któremu Polska zawdzięcza odzyskanie niepodległości,  ruszyliśmy w drogę powrotną.

Rajd ten, tak jak poprzedni, miał na celu aktywizowanie i integrowanie podopiecznych OHP, pokazanie młodym ludziom, że jazda na rowerze w świecie pełnym cyfryzacji może być atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu a w tym konkretnym przypadku, połączoną z poznawaniem historii swojego regionu. Kolejna część programu już w czerwcu.

                                                                                                         Dorota Kubicka