Projekt „Równi na rynku pracy” rozpoczęty!

wiedza edukacja rozwój-crop

01 października 2014 r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy rozpoczęto realizację  projektu „Równi na rynku pracy”,  który realizowany jest w ramach unijnej inicjatywy „Gwarancje dla młodzieży”.

W projekcie biorą udział trzy piętnastoosobowe grupy młodzieży w wieku 18 – 24 lata, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu a ich ograniczenia materialne i środowiskowe jak również brak kwalifikacji zawodowych utrudniają skuteczne wejście na rynek pracy.

Pierwszy dzień zajęć, w których młodzi ludzie mieli okazję wziąć udział, to grupowe doradztwo zawodowe. Dzięki spotkaniom z doświadczonym doradcą beneficjenci zdobędą wiedzę z zakresu lokalnego rynku pracy, nauczą się w profesjonalny sposób przygotowywać dokumenty aplikacyjne oraz poznają instrumenty i usługi rynku pracy.

DSC_9551

Kolejnym etapem projektu będzie realizacja indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym, podczas których opracowane zostaną indywidualne plany działania dla każdego z uczestników projektu, zajęcia przygotują także do rozmów kwalifikacyjnych z przyszłymi pracodawcami oraz do poruszania się po rynku pracy.

W ramach projektu młodzież ma zapewnione także ubezpieczenie NNW, wyżywienie oraz dofinansowanie kosztów dojazdu na zajęcia.