Praxis – zakończenie projektu

EU flag-Erasmus+_vect_POS

W dniu 14.07.2015 r. na terenie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyło się oficjalne zakończenie projektu „Praxis”.

DSC_4177

W spotkaniu wzięła udział młodzież Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, kadra wychowawcza jak również uczestnicy projektu.

DSC_4131

W trakcie spotkania uczestnicy przedstawili cele zrealizowanego projektu, opowiedzieli o swoich wrażeniach, doświadczeniach i kompetencjach zdobytych podczas staży zawodowych realizowanych w miejscowości Gyomaendrőd na Węgrzech jak również zaprezentowali album wspomnień zawierający informacje oraz zdjęcia z wyjazdów stażowych.

Podczas uroczystości młodzież biorąca udział w projekcie z rąk Dyrektora ECKiW OHP w Roskoszy Pana Andrzeja Czapskiego otrzymała dokumenty potwierdzające kompetencje nabyte w trakcie pobytu za granicą, takie jak: Europass – Mobilność potwierdzone przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, zaświadczenia potwierdzające udział w stażu zawodowym wydane w języku angielskim przez partnera węgierskiego oraz zaświadczenia wydane przez Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.

DSC_4140

Poprzez realizację projektu uczestnicy mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie i poznać praktyczny charakter zawodów, w których się kształcą, wyjazd był także doskonałą okazją na poznanie nowych ludzi i zobaczenie ciekawych miejsc. Prócz praktycznej części wyjazdu w programie przewidziane były także wycieczki i atrakcje kulturalne, które pozwoliły na lepsze poznanie regionu, jego kultury i historii jak również na poznanie smaków tradycyjnej kuchni węgierskiej. Wiedza oraz doświadczenia zawodowe niewątpliwie zwiększyły szanse młodzieży na znalezienie pracy po zakończonym procesie edukacji.

Projekt w całości był realizowany dzięki środkom finansowym pochodzącym z programu Erasmus +, Kształcenie i Szkolenia Zawodowe – akcja 1 „Mobilność uczniów” w partnerstwie z Węgierskim Stowarzyszeniem Del-Alfod Europai Unio Okatasi, Gazdasagi, Kulturalis, Integracios Egyuttmukodest Koordinalo Egyesulet.