Potrafią ratować życie

17 kwietnia 2012 r. uczestnicy Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy – Mateusz Truta oraz Mateusz Miszczuk, uczęszczający do Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod opieką wychowawczyni Anety Zajączkowskiej wzięli udział w konkursie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych "Bezpieczeństwo, ochrona ludności oraz pierwsza pomoc przedmedyczna".
VII edycja konkursu odbyła się w bialskim magistracie. Plebiscyt miał na celu propagowanie wśród młodzieży tematyki bezpieczeństwa i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Obecny na otwarciu konkursu prezydent Białej Podlaskiej Andrzej Czapski podkreślał jak istotne jest aby uczniowie posiadali wiedzę dotyczącą tych zagadnień. Konkurs składał się z części teoretycznej (pisemnej) i praktycznej.

W konkursie wzięło udział pięć szkół ponadgimnazjalnych z Białej Podlaskiej. Główną nagrodę zdobyli uczniowie z
III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, natomiast pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy i książki o naszym mieście.
Pomimo, iż wychowankowie ECKiW OHP w Roskoszy nie zdobyli nagrody, śmiało można powiedzieć, że wygrali o wiele więcej niż konkurs, ponieważ dzięki uczestnictwu w konkursie być może kiedyś uratują czyjeś życie, które jest bezsprzecznie wartością najwyższą.