“Pomysłowy recykling” – wizyta przygotowawcza

EU flag-Erasmus+_vect_POS

W dniach 10-11 czerwca 2015 roku w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyła się wizyta przygotowawcza projektu „Pomysłowy recykling”, realizowanego w ramach Akcji KA1 – Mobilność edukacyjna osób programu Erasmus +. W wizycie wzięli udział przedstawiciele organizacji partnerskich biorących udział w projekcie z Litwy i Węgier, a także liderzy oraz koordynator projektu z Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.

DSC_4018

Podczas spotkania liderzy szczegółowo omówili między innymi kwestie bezpieczeństwa, harmonogram działań, zwrócili uwagę na pozycje które pozostały do przygotowania przed rozpoczęciem wymiany, podsumowali dotychczasowe działania przygotowawcze, omówili budżet, zagadnienia związane z dokumentację księgową, organizacją pobytu, zakwaterowaniem, wyżywieniem podczas mobilności, opracowali szczegółowy regulamin. Wymiana młodzieży w ramach projektu odbędzie się w dniach 3-10 lipca 2015r.

W projekcie uczestniczy po 12 młodych osób i 2 liderów z Litwy, Węgier i Polski, w sumie 42 osoby. Głównym celem projektu jest działanie na rzecz ochrony przyrody, rozwój kreatywności, pogłębianie wzajemnego zrozumienia między młodzieżą z różnych krajów, pobudzanie do aktywności zarówno na rzecz społeczności lokalnej jak i na rzecz budowania wspólnej Europy, promowanie dziedzictwa i dialogu międzykulturowego, poznawanie innych kultur, rozwijanie poczucia solidarności, tolerancji i zrozumienia dla różnorodności. Projekt uwzględnia zagadnienia ochrony środowiska, recyklingu a także połączenia rękodzieła z recyklingiem, promowania aktywności na łonie przyrody i na rzecz środowiska naturalnego, poznawanie dziedzictwa kulturowego innych krajów.