Podpisano porozumienie o współpracy

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyło się spotkanie Dyrektora Centrum z Dyrektorem wileńskiej szkoły zawodowej – Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla, Panem Valdasem Kazlauskas oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych Aleksandrą Astasovą i Janiną Veličkienė a także przedstawicielem organizacji EREA z Francji, działającej na rzecz kształcenia i wychowania młodzieży mającymi trudności w nauce. W spotkaniu uczestniczyła także Isabelle Jénot ze Stowarzyszenia Współpracy Deux-Sèvres, Dorota Uryniuk z Ośrodka Francuskiego w Białej Podlaskiej oraz pracownicy zajmujący się wdrażaniem projektów unijnych w ECKiW OHP w Roskoszy. Spotkanie miało na celu omówienie dotychczasowej współpracy pomiędzy organizacjami i zaplanowanie kolejnych wspólnych projektów dotyczących kształcenia zawodowego. Rozmowy i zaplanowanie wspólnych przedsięwzięć zaowocowało podpisaniem porozumienia o współpracy pomiędzy organizacjami z Polski i Litwy.

DSC_4799

Członkowie delegacji zostali przyjęci przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Dariusza Stefaniuka. W spotkaniu, podczas którego omówiono planowaną współpracę z zakresie kształcenia zawodowego uczestniczyła także Pani Bogumiła Zieńczuk – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Kultury i Sportu oraz pan Henryk Grodecki  – Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta.

_DSC5005

Ponadto przedstawiciele organizacji partnerskich udali się z wizytą do Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Ośrodka Francuskiego Deux-Sèvres Białej Podlaskiej oraz zwiedzili znajdującą się na terenie ECKiW  OHP „wioskę ginących zawodów”.

DSC_4688DSC_4756