Piłkarskie powitanie wiosny

W dniu 21.03.2011 r. Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy zorganizowało dla swoich wychowanków Turniej Halowy w Piłce Nożnej. Turniej odbył się na Sali Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej w Białej Podlaskiej.

Celem turnieju było popularyzowanie i upowszechnianie wartościowych wzorców sportowych jako przeciwdziałanie patologiom społecznym, rozwój umiejętności związanych z piłką nożną oraz wyłonienie reprezentacji drużyn, które wezmą udział Turnieju Piłki Nożnej rozgrywanym z okazji Dnia Sportu Szkolnego oraz dwóch międzynarodowych turniejach: „Euro 2012 – Szukamy talentów” i „Z piłką do Europy” organizowanych przez ECKiW OHP w Roskoszy.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn reprezentujących poszczególne grupy wychowawcze OHP, w tym 6 drużyn chłopców oraz 2 drużyny dziewcząt. Łącznie w turnieju uczestniczyło 110 wychowanków OHP.

Nad poprawnym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia wydelegowany przez Bialskopodlaski Okręgowy Związek Piłki Nożnej a sprawną organizację turnieju zapewniło grono wychowawców ECKiW OHP w Roskoszy: Sylwia Olkowska, Aneta Zajączkowska, Edyta Trębicka, Wiesław Gielecki oraz pomysłodawca turnieju Jerzy Horbowiec. Dzięki nim na boisku wytworzył się klimat prawdziwej sportowej rywalizacji.

Pierwsze miejsce w kategorii chłopców starszych wywalczyła grupa wychowawcza Sylwii Olkowskiej. Drugie miejsce zajęła grupa wychowawcza Wiesława Gieleckiego a trzecie młodzież z grupy Anety Zajączkowskiej i Joanny Romaniuk.

Każda ze zwycięskich grup otrzymała Puchar Dyrektora ECKiW OHP oraz wartościowe nagrody rzeczowe w postaci kompletnych strojów sportowych markowych firm.

W kategorii chłopców młodszych zwyciężyła grupa wychowawcza Macieja Czecha a tuż za nią uplasowała się grupa Jerzego Horbowca. Obie grupy wywalczyły Puchar Starszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej oraz kompletne stroje piłkarskie.

Dziewczęta za sportową postawę otrzymały stroje gimnastyczne.

Ponadto przyznano także wyróżnienie dla piłkarskich indywidualności wyłonionych spośród zawodników. Królem strzelców został Paweł Anduła a najlepszym bramkarzem okazał się Adam Goguska. Obaj otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci markowych butów piłkarskich i rękawic.

Turniej dla wszystkich uczestników i organizatorów był świetną zabawą oraz doskonałą okazją do integracji młodzieży oraz do zdrowej rywalizacji sportowej.