Piknik rodzinny “Majówka w Roskoszy”

Długie weekendy majowe co roku dzielą społeczność na tych, którzy wyjeżdżają w poszukiwaniu atrakcji i wypoczynku oraz tych, którzy z różnych względów pozostają w domach. Kiedy więc zbliżał się kolejny długi weekend majowy, Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy intensywnie myślało w jaki sposób zapewnić mieszkańcom południowego Podlasia atrakcje poprzez sport i zabawę bez konieczności wyjazdu w odległe miejsca. Wynikiem długotrwałych przygotowań był piknik rodzinny "Majówka w Roskoszy" pod patronatem medialnym "Słowa Podlasia", jaki ECKiW zorganizowało na swoich terenach rekreacyjnych w dniu 1 maja br.
Celem tej imprezy było promowanie kultury południowego Podlasia połączone z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury i integracją rodziny poprzez wspólną zabawę.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników oraz pomocy partnerów udało się zapełnić program pikniku różnorodnymi atrakcjami.

Według uczestników impreza była udana. Organizatorom udało się płynnie połączyć wiele elementów takich jak rekreacja, sport i zabawa nie zapominając przy tym o edukacji i bezpieczeństwie.
Ogrom pracy i wysiłku jaki ECKiW włożyło w przygotowanie pikniku został nagrodzony uśmiechem i zadowoleniem przede wszystkim dzieci, dla których piknik był być może jedyną dostępną formą rozrywki.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wykonawcom, sponsorom, przyjaciołom, mediom, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy dołożyli swój grosz w nasze wspólne dzieło uwierzywszy w sens i ideę pikniku.