Piknik jesienny

W dniach 22-23 października 2011 r. wychowawcy ECKiW OHP w Roskoszy wraz z wychowankami zorganizowali „Piknik jesienny”, którego celem była integracja młodzieży oraz różnorodne formy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Pogoda dopisała i przez cały czas pikniku świeciło piękne słońce, co przekładało się na jeszcze lepsze humory i nastroje uczestników imprezy.

Pierwszego dnia młodzież udała się do Roskoszy, gdzie po szybkiej akcji sprzątania parku, oddała się atrakcjom pikniku. Było ognisko, pieczenie kiełbasek, gry i zabawy oraz spacer po parku w jesiennym słońcu.

W niedzielę uczestnicy pikniku udali się do miejscowości Studzianka, gdzie w położonym nieopodal lesie kontynuowali „Piknik Jesienny”. Po krótkim szkoleniu z orientacji w terenie wszyscy udali się na grzyby. Zbiory niestety nie były zbyt pokaźne ale grzybobranie było okazją do poszerzenia wiedzy na temat grzybów. Korzystając z atlasu grzybów młodzież zapoznała się z najczęściej występującymi na naszym terenie gatunkami grzybów. Szczególną uwagę zwrócono na rozróżnianie gatunków jadalnych, niejadalnych i trujących oraz objętych ścisłą ochroną gatunkową.

Następnie w bezpiecznym miejscu uczestnicy rozpalili ognisko i posilili się pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami.

Resztę dnia młodzież spędziła na zabawach i grach integracyjnych napawając się ostatnimi w tym roku ciepłymi promieniami słońca.