Piknik ekologiczny w ECKiW OHP w Roskoszy

W dniu 05.06.2012 r. uczestnicy ECKiW OHP w Roskoszy wzięli udział w Pikniku Ekologicznym. Impreza została zorganizowana przez wychowawczynie: Sylwię Olkowską i Anetę Zajączkowską.
 
 
Młodzież brała czynny udział w różnych konkurencjach sportowych oraz innych zajęciach, wymagających kreatywności i pomysłowości. Konkurencje związane były z ekologią. Pomimo niesprzyjającej pogody wszystkie zaplanowane działania odbyły się, a dobry humor i zapał nie opuszczały uczestników. W konkurencjach wzięło udział siedem mieszanych drużyn, reprezentujących poszczególne grupy wychowawcze. W skład każdej grupy wchodziło 2 chłopców i 2 dziewczęta.
 
 
 
Były wyścigi koszy załadowanych drewnem, rzuty piłką zrobioną z gazety do kosza, segregowano śmieci na czas, robiono zabawkę ekologiczną oraz plakat pod hasłem „Eko – Ziemia”.
 
 
Podczas robienia zabawki ekologicznej młodzież wykazała się inwencją i udowodniła, że z odpadów, które wyrzucamy na śmieci można zrobić bardzo ciekawe zabawki. Ponadto zajęcia zintegrowały młodzież i pokazały, że warto troszczyć się o środowisko naturalne i przeciwdziałać jego zanieczyszczaniu. Zwycięska drużyna otrzymała na zakończenie pikniku ekologiczne upominki.