Pielgrzymowali na Jasną Górę

W dniach 10-11 czerwca 2016 r. wychowankowie wraz z wychowawcami i Dyrektorem Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy uczestniczyli w 23. Ogólnopolskiej Pielgrzymce OHP do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze.

DSC_0003-horz

Pod przewodnictwem Komendanta Głównego OHP Marka Surmacza młodzież, duszpasterze i kadra, w tym wojewódzcy komendanci OHP i dyrektorzy centrów kształcenia i wychowania, z całego kraju pielgrzymowali pod hasłem „Mój Bóg jest miłosierny”. Uroczystości rozpoczęły się w Archikatedrze Częstochowskiej od przejścia przez symboliczne Drzwi Miłosierdzia, po którym zgromadzeni uczestniczyli w Nabożeństwie Pokutnym. Z okazji Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski uczestnicy oraz ich opiekunowie dokonali aktu odnowienia Przyrzeczenia Chrztu Świętego.

Tuż po nabożeństwie pielgrzymi przemaszerowali Alejami Najświętszej Marii Panny do Bazyliki Jasnogórskiej, gdzie odprawiona została msza święta w intencji Ochotniczych Hufców Pracy.

DSC_3506-crop

Wieczorem w Hali Św. Józefa odbył się konkurs piosenki religijnej i pielgrzymkowej, w którym wystąpiła wychowanka ECKiW OHP Aneta Tarkowska oraz wręczenie nagród laureatom konkursu na kartkę wielkanocną, w którym wyróżnienie otrzymała uczestniczka naszego Centrum Sylwia Krzyżanowska.

DSC_0010

DSC_0025

 DSC_0016