Otwarci na Dary Ducha Świętego

Bierzmowanie jest nazywane sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Młody człowiek staje przed swoimi pierwszymi ważnymi decyzjami rzutującymi na całe jego życie, dlatego sakrament ten powinien być przyjmowany dobrowolnie, świadomie i autonomicznie. W tych wszystkich decyzjach mogą pomóc mu dary Ducha Świętego, które dodają otuchy oraz pomagają wybrać właściwą drogę.

W bieżącym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania przygotowują się również uczestnicy ECKiW OHP w Roskoszy. Aby przygotowanie do bierzmowania stało się iskrą, która ożywi i pogłębi wiarę młodych Polaków, kadra wychowawcza opracowała trzymiesięczny program edukacyjny. Pierwsze zajęcia obyły się w piątek 15 marca br.

Celem programu jest rozwijanie formacji duchowej młodzieży, propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania, rozwijanie wśród uczestników projektu wrażliwości estetycznej i wyobraźni oraz rozbudzanie pasji artystycznych młodego pokolenia.

Przyjęty sakrament Ducha Świętego ma za zadanie otworzyć serca młodych ludzi, zapoczątkować w nich nowe i piękne życie oraz umocnić i pogłębić ich wiarę.

                                                                               Renata Golczewska, Olga Dawidziuk, Katarzyna Deneko