Oferta edukacyjna ECKiW na dożynkach powiatowych

W dniu 2 września 2018 r. odbyły się XX Dożynki Powiatu Bialskiego w Drelowie w trakcie których Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białej Podlaskiej wystawiły swoje stanowiska z ofertą edukacyjną dla młodzieży. Wszyscy zainteresowani mieli okazję porozmawiać z wychowawcami ECKiW, którzy przedstawili bazę edukacyjną i dydaktyczną jaką dysponuje Centrum w Roskoszy, opowiadali o działalności opiekuńczo-wychowawczej, projektach europejskich zrealizowanych w ostatnich latach w Roskoszy oraz rozdawali materiały informacyjne.

Jak na prawdziwe święto plonów przystało, na naszym stoisku można było skosztować tradycyjnego chleba na zakwasie posmarowanego smalcem z ogórkiem kiszonym. Wszystkie te smakołyki zostały przygotowane w Wiosce Ginących Zawodów i ze względu na walory smakowe cieszyły się dużym uznaniem.

W trakcie naszych prezentacji i rozmów z młodzieżą przy stoisku ECKiW spotkaliśmy kilku naszych absolwentów, którzy w ciepłych słowach wspominali pobyt w OHP a zainteresowani mogli się przekonać, że warto do nas wstąpić.

Maciej Bechta