Nowe Perspektywy: zajęcia językowe

 

 
W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy trwa od początku stycznia szkolenie językowe w ramach ogólnopolskiego projektu unijnego „Nowe perspektywy”.
 
 
W kursie języka angielskiego, którego poziom został dostosowany do poziomu zaawansowania poszczególnych beneficjentów uczestniczą trzy grupy – dwie starsze i młodsza.
 
 
120-godzinny kurs, którego celem jest przełamanie bariery językowej, dostarczy młodzieży umiejętności komunikowania się w języku angielskim, w tym np. odpowiedniego słownictwa ułatwiającego poszukiwanie zatrudnienia.
 
Zajęcia językowe prowadzą doświadczeni i wykwalifikowani nauczyciele z Centrum Języków Obcych PRIME w Białej Podlaskiej. Ciekawa i nowoczesna forma prowadzenia zajęć podnosi ich efektywność a atrakcyjność spotkań zapewnia wytwarzana przez lektorów  atmosfera sprzyjająca zapamiętywaniu nowo poznanych zwrotów i słów.
 
 
Na zakończenie kursu beneficjenci uzyskają zaświadczenia określające poziom nabytych kompetencji na poziomie podstawowym (A1) wydane zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.
 
W kolejnym etapie projektu beneficjenci uczestniczyć będą w kursie prawa jazdy kat. B i C oraz kursach zawodowych: kelner-barman, kosmetyczka-wizażystka, sprzedawca-fakturzysta i operator koparko-ładowarki.