“Nowe perspektywy 2” – wycieczka do Warszawy

         7 maja  2014r. młodsza grupa beneficjentów  projektu  „Nowe Perspektywy 2” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, uczestniczyła w ramach realizacji integracyjnych zajęć kreatywnego spędzania czasu wolnego,  w wycieczce do Warszawy. 

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta oraz Zamku Królewskiego. Młodzież  korzystając z ogromnej wiedzy przewodnika, mogła nie tylko podziwiać piękno zrekonstruowanych sal zamkowych, ale przede wszystkim poznać  ciekawą historię obiektu ukazaną na tle dziejów Rzeczpospolitej włącznie z jego odbudową po II wojnie światowej.

IMG_0734

Po niezwykle pasjonującej podróży w przeszłość szlakiem królów polskich i historii   Zamku Królewskiego, młodzież udała się na spacer po starówce warszawskiej. Uczestnicy wycieczki zobaczyli min. kolumnę Zygmunta III Wazy,  ul. Piwną – najdłuższą ulicę starego miasta, kościół św. pw. Marcina, Bazylikę Archikatedralną pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – miejsce, w którym na przestrzeni wieków odbywały się koronacje, śluby i pogrzeby królewskie, ul. Swiętojańską oraz Rynek wraz z pomnikiem Warszawskiej Syrenki.

IMG_0730

Na zakończenie wycieczki młodzież obejrzała spektakl komediowy w Teatrze Kwadrat pt. „Przez Park na Bosaka”.