Nie taki Straszny Dwór

W związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą urodzin naszego słynnego kompozytora Stanisława Moniuszki, wychowankowie ECKiW OHP w Roskoszy dnia 16 grudnia 2019 r. w ramach programu wychowawczego ,,Poznaj, posłuchaj, zaśpiewaj – Moniuszko bliżej nas…” uczestniczyli w spektaklu ,,Nie taki Straszny Dwór” w  Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Młodzież miała okazję obejrzeć skróconą wersje opery, która wprowadziła ich w piękny świat muzyki z pierwszej połowy XVIII wieku oraz elegancki świat teatru operowego.

Dla większości młodzieży było to pierwsze zetknięcie z muzyką klasyczną. Spektakl prezentował najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny połączone narracją, która przybliżyła nam treść narodowego działa.

Oryginalna scenografia, tancerze ludowi, soliści, realistyczne kostiumy
i rekwizyty oraz sugestywnie prowadzona akcja dostarczyły naszym uczestnikom niezapomnianych wrażeń oraz wiele pozytywnych emocji.

Muzyka i śpiew na żywo w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego na długo pozostaną w naszej pamięci. Wychowanków szczególnie zachwycił narodowy taniec – ognisty mazur w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Olga Dawidziuk, Renata Golczewska