Nasza przyszłość 2: zajęcia w ramach utworzonych kół zainteresowań

 
 
 
W okresie 07 – 16.07. 2010 r. odbywały się zajęcia w ramach utworzonych kół zainteresowań dla uczestników projektu „Nasza Przyszłość 2”.
 
Na terenie ECKiW OHP w Roskoszy utworzono cztery koła zainteresowań: sportowe, filmowe, plastyczne oraz koło zainteresowań promujące zdrowy i aktywny styl życia.
Każdy z uczestników projektu spośród utworzonych kół wybrał dwa, które najbardziej odpowiadały ich pasjom.

W ramach sportowego koła zainteresowań młodzież odwiedziła między innymi bialską kręgielnię „Kometa”. Uczestnicy rozegrali miedzy sobą turnieje kręglarskie. Większość osób po raz pierwszy była na kręgielni i miała okazję grać na prawdziwym torze. Ponadto młodzież wzięła udział w zajęciach sportowych na pływalni oraz rozegrała mecze w piłkę siatkową i piłkę nożną.
 

W ramach filmowego koła zainteresowań młodzież wzięła udział w zajęciach plenerowych, podczas których nagrywała ujęcia filmowe i zgromadziła materiały potrzebne do montażu filmów w programie komputerowym.

W ramach plastycznego koła zainteresowań odbyły się zajęcia warsztatowe, gdzie młodzi ludzie robili szkice oraz podjęli próby malowania w naturze podczas wyjazdu do Kozłówki.
 
 
Podczas wyjazdu młodzież zwiedziła również piękne wnętrza zabytkowego pałacu rodziny Zamoyskich a także znajdujący się tam barokowy ogród .

 
W ramach koła promującego zdrowy i aktywny styl życia uczestnicy brali udział między innymi w zajęciach z aerobicu, przygotowali krótkie układy taneczno- gimnastyczne oraz uczyli się kroków podstawowych i figur Jive, Stretching jako formy ćwiczeń rozciągających i rozluźniających.