Nasza przyszłość 2: młodzież ECKiW OHP na obozie socjoterapeutycznym w Tarnowie

 
 
 
10 osobowa grupa wychowanków ECKiW OHP w Roskoszy – uczestników projektu „Nasza Przyszłość 2” wraz z wychowawcą Sylwią Olkowską i socjoterapeutką Ewą Kaniewską przebywała w dniach 5 -14.08.2010 r. na obozie socjoterapeutycznym w Tarnowie.

Wspólnie z grupą z Roskoszy obozowały jeszcze grupy z Radzynia Podlaskiego i Lublina.

Na brak nudy nie można było narzekać. Każdy dzień był zaplanowany i wypełniony aż do wieczora. Podczas obozu młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez specjalistów.
Odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, technik relaksacyjnych, warsztatów rozwoju osobistego, zachowań ryzykownych, zajęć socjoterapeutycznych. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się zajęcia rekreacyjno-edukacyjne organizowane i prowadzone przez wychowawców oraz instruktorów sportowych.  
 
 
W ramach takich zajęć zaplanowano rozgrywki meczowe w piłę siatkową, wyjście na odkryty basen w Tarnowie, gdzie pod gołym niebem młodzież zażywała kąpieli i zabaw w wodzie oraz wizyta w Parku Linowym, która naszej młodzieży bardzo przypadła do gustu.
 

Były tez wyjścia do kina na projekcje filmów.  Udano się też  na  wycieczkę do malowniczej miejscowości wypoczynkowej – Gródka nad Dunajcem, gdzie młodzież miała okazję popływać na rowerach wodnych i odbyć rejs statkiem po jeziorze. Uczestnicy obozu zwiedzili też zamek w Tropsztynie położony na stromym półwyspie  z trzech stron oblany wodami  Dunajca.
 
 
 
Zaplanowana wycieczka do Krakowa była dużą atrakcją dla młodych ludzi. Dla większości uczestników był to pierwszorazowy wyjazd do Krakowa i okolic.
 
 
W Inwałdzie młodzież była w Parku Miniatur, jedynym miejscu gdzie możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Znajduje się tu ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata. W Krakowie młodzież zwiedziła Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie mogła oglądając eksponaty przenieść się w podróż od momentu powstania pierwszego samolotu do czasów współczesnych. Wielką atrakcją  dla uczestników była wizyta w Aquaparku. Młodzież relaksowała się w jacuzzi, kąpała w basenach i  bawiła na zjeżdżalniach. Podczas wycieczki do Krakowa młodzież zwiedziła Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice i Rynek.
 
Wspólnie spędzone na obozie chwile z pewnością pozostaną w pamięci wielu osób.