Na siłowni pod chmurką

10 kwietnia 2017 r. wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP mieszkający w internacie w Białej Podlaskiej uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych z wykorzystaniem siłowni pod chmurką.

Siłownia, usytuowana w sąsiedztwie nowoczesnego placu zabaw nad rzeką Krzną w Białej Podlaskiej, jest pierwszą siłownią plenerową w Białej Podlaskiej.

Po krótkim instruktażu na temat bezpiecznego korzystania ze sprzętów, młodzież ochoczo przystąpiła do ćwiczeń wzmacniających mięśnie, stawy oraz zwiększających sprawność fizyczną.

Siłownia plenerowa łączy podstawowe urządzenia rekreacyjne. Taki rodzaj miejsca dla uprawiania sportu daje możliwość wzmocnić mięśnie całego ciała – nóg, rąk, pleców. Ponadto doskonale poprawia koordynację ruchową, krążenie krwi. Udowodniono, że aktywność na świeżym powietrzu zwiększa wytrzymałość organizmu, dzięki dawce tlenu jest on w stanie poradzić sobie z większymi obciążeniami. W takich warunkach znika napięcie nerwowe.

Uczestnicy zajęć szybko przekonali się, że siłownia pod chmurką to dobry sposób na przejaw aktywności fizycznej, ćwiczenia na tych urządzeniach są łatwe, przyjemne i dostępne dla każdego, a jednocześnie dają możliwość dbania o siły witalne, kondycję i sylwetkę.

Młodzież jednoznacznie stwierdziła, że jest to idealna forma spędzenia czasu wolnego, atrakcyjny sposób dbania o kondycję psychiczno-fizyczną a ćwiczenia sprawnościowe pozwalają znakomicie się zrelaksować i odstresować.

Oprócz korzyści dla zdrowia, czas spędzony na siłowni pod otwartym niebem miał ogromne znaczenie socjalne, gdyż sprzyjał nawiązaniu nowych znajomości i popularyzacji zdrowego trybu życia.