Młodzież ECKiW OHP zagrała w 24 finale WOŚP

Wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy wraz z wychowawcami po raz kolejny zagrali w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

IMG_4215

Kwestę na rzecz WOŚP poprzedzono odwiedzinami Oddziału Neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Oddział Neonatologii im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest jednym z najlepszych oddziałów neonatologicznych w Polsce. Jego imię jest hołdem za wszelkie dobro jakie szpital otrzymywał od WOŚP w postaci specjalistycznego sprzętu. Podczas wizyty ordynator oddziału Riad Haidar, który jest jednym z najbardziej znanych w Polsce neonatologów, oprowadził młodzież po oddziale I opowiedział o roli jaką odegrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w rozwoju oddziału.

IMG_4195

Podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasi wolontariusze od wczesnych godzin rannych kwestowali na terenie Białej Podlaskiej. Dzięki zaangażowaniu i aktywności młodzieży udało się zebrać 2155,49 zł.

IMG_4219

Wolontariusze z ECKiW OHP byli obecni także na bialskim Placu Wolności, na którym odbywały się koncerty muzyczne i imprezy towarzyszące. Przy stoisku ECKiW OHP młodzież wydawała kwestującym gorące napoje i bigos, który przygotowała w ramach praktycznej nauki zawodu z produktów dostarczonych przez sponsorów.