Młodzież ECKiW OHP na Jasnej Górze

W dniach 3 – 4 czerwca 2011 r. odbyła się XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Ochotniczych Hufców Pracy na Jasną Górę. Wzięła w niej udział młodzież, duszpasterze wojewódzcy oraz kadra OHP wraz z Komendantem Głównym Jerzym Mormulem.
 
 
ECKiW OHP w Roskoszy reprezentowała pięcioosobowa grupa wychowanków, wychowawczynie oraz Dyrektor ECKiW OHP Stanisław Podymski.
 
 
Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki były słowa błogosławionego Karola Wojtyły „Szukałem was…“.  
 
                   
Pielgrzymka rozpoczęła się od nabożeństwa poprowadzonego przez  Krajowego Duszpasterza OHP  ks. prałata Jarosława Srokę i spowiedzi w Archikatedrze Częstochowskiej.
Następnie delegacje wyruszyły Alejami NMP na Jasną Górę. W Bazylice Jasnogórskiej została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ochotniczych Hufców Pracy pod przewodnictwem Ks. Bp Antoniego Długosza. Po nabożeństwie młodzież zatrzymała się przed obrazem Jasnogórskiej Matki.
 
Program tegorocznych uroczystości przewidywał czas na modlitwę, refleksję jak i na zabawę.
 
 
Wieczorem w Złotym Potoku odbył się Konkurs Piosenki Religijnej poprowadzony przez Duszpasterza Wojewódzkiego Śląskiej WK OHP ks. Jacka Gancarka.
Piosenki religijne rozbrzmiewały do późnej pory pod przewodnictwem ks. Marka i Zespołu Ewangelizacyjnego MISJO.
 
 
W drugim dniu pielgrzymki wszyscy uczestnicy spotkali się na Jasnej Górze w Auli o. Augustyna Kordeckiego, gdzie powitał ich Komendant Główny Jerzy Mormul.
W części artystycznej wystąpił zespół „Karlik“ śpiewając polskie pieśni historyczne i patriotyczne.