Młodzież ECKiW OHP na Jasnej Górze

W dniach 29-30 maja 2015 r. sześcioosobowa grupa uczestników Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy wraz z opiekunami uczestniczyła w XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ochotniczych Hufców Pracy na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka przebiegła pod hasłem ,,Błogosławieni czystego serca”.

Piel 3

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem pokutnym w Archikatedrze Częstochowskiej, w której odbyła się również katecheza w formie pantomimy ,,Przystanek życia”.

Piel 6

Kolejnym bardzo ważnym i symbolicznym punktem pielgrzymki był przemarsz Alejami Najświętszej Marii Panny z Archikatedry na Jasną Górę. W trakcie przemarszu młodzież złożyła kwiaty i modliła się pod pomnikiem Jana Pawła II na Placu Daszyńskiego. Następnie w Bazylice Jasnogórskiej, Krajowy Duszpasterz OHP, ksiądz prałat Jarosław Sroka wraz z księdzem biskupem Antonim Długoszem koncelebrowali Mszę Świętą w intencji Ochotniczych Hufców Pracy.

Piel 5

Wieczorem w Hali Św. Józefa odbył się konkurs piosenki religijnej i pielgrzymkowej. ECKiW OHP w Roskoszy reprezentowali Michał Jarząbkowski i Cezary Paszkowski, którzy wykonali utwór ,,Ty tylko mnie poprowadź”. Wieczór zakończył występ zespołu artystycznego MISSO.

Piel 4

W drugim dniu, na zakończenie pielgrzymki, młodzież uczestniczyła w koncercie ewangelizacyjnym ,,Rób to co kochasz” w wykonaniu zespołu ,,Arkadio”.

Piel. 1