Miłość Ci wszystko wybaczy…

           W internacie ECKiW OHP przy ul. Sikorskiego 5 w Białej Podlaskiej, wychowankowie wraz z opiekunami postanowili jak co roku, zorganizować obchody Dnia Zakochanych – popularnych Walentynek, tym razem dwudniowe: 12-13.02.2014 r.

20140213_192211

Wieczorem, 12 lutego młodzież w internacie uczestniczyła w wielu arcyciekawych zabawach i konkursach, tematycznie związanych z miłością. Najwięcej radości sprawił młodzieży udział w walentynkowych kalamburach. Gwoździem wieczornego programu był konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka internatu – króla i królową Walentynek. Zwycięzców konkursu – Agnieszkę Kozak i Łukasza Czerwińskiego w nagrodę udekorowano królewskimi artefaktami – koroną oraz berłem. Wyjątkowy wieczór przyniósł młodzieży wiele radości. Cała impreza odbywała się przy oprawie muzycznej, głównie piosenek o miłości.

20140212_173108

        Kolejny wieczór upłynął w równie odświętnej atmosferze. Młodzież przygotowała walentynkową gazetkę oddającą niesamowity urok obchodzonego święta, na której pojawiły się serca i miłosne aforyzmy.  Wychowawcy  zapoznali młodzież  z genezą  Dnia Zakochanych oraz sylwetką św. Walentego – rzymskiego biskupa i męczennika żyjącego w III w n.e., opiekuna osób chorych na epilepsję oraz (oczywiście) zakochanych. Podczas pogadanki Wychowankowie dowiedzieli się, że dzisiejsza tradycja obchodzenia Walentynek ma swoją genezę w XIV-wiecznym angielskim święcie. Tego samego wieczoru uruchomiono w internacie specjalną walentynkową pocztę, roznoszącą tylko miłe wiadomości.