Mikołajkowy wyjazd do Warszawy i Wilanowa

Z okazji zbliżających się Mikołajek kadra wychowawcza z Europejskiego Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP w Roskoszy zorganizowała dla młodzieży wycieczkę do Warszawy i Wilanowa.

W Warszawie jest wiele miejsc, które warto zobaczyć.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był Zamek Królewski, w którym młodzież podziwiała piękne dzieła Jana Matejki, Salę Senatorską, w której uchwalono Konstytucję 3 Maja, Apartamenty Królewskie oraz Salę Tronową, w której zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Następnie udaliśmy się na zimowy spacer po malowniczej warszawskiej Starówce.

Kolejnym punktem zwiedzania było niesamowite muzeum sztuki cyfrowej i iluzji, gdzie młodzież podróżowała po kosmicznym świecie. Tunel wirowy, cosmos room, infinity room, odwrócony pokój, labirynt, interaktywną mapę, ścianę CMY, pokój Amesa oraz wiele innych atrakcji w ,,Cosmos Muzeum” czekało na naszych wychowanków.

Obowiązkowym punktem wycieczki był wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury na taras widokowy, gdzie młodzież podziwiała panoramę stolicy z czterech stron świata.

Królewski Ogród Światła przy Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie był ostatnim punktem naszej wycieczki. Spacerowaliśmy alejkami i podziwialiśmy wyjątkowo przepiękne iluminacje, stylowe pokazy światła i dźwięku, które wprowadziły nas w świąteczny klimat, dodając sporą dawkę optymizmu na najbliższy czas.

Młodzież zobaczyła wiele interesujących miejsc i utwierdziła się w przekonaniu, że Warszawa to nowoczesne europejskie miasto z bogatą historią, tradycją i kulturą.

Mikołajkowy prezent okazał się strzałem w dziesiątkę, uczestnicy bawili się znakomicie, a wrażenia oraz wiedza, którą młodzież zdobyła z podczas tego wyjazdu jest nieoceniona.

Renata Golczewska, Katarzyna Deneko