Międzypokoleniowa Zabawa Andrzejkowa

Andrzejki są doskonałą okazją do zorganizowania zabawy przed rozpoczynającym się adwentem, a jednocześnie źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Z tej okazji dnia 28 listopada 2022 r. młodzież z Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP pod opieką wychowawców zorganizowała międzypokoleniową zabawę andrzejkową dla Seniorów z Klubu ,,Wola”.

By umilić bialskim seniorom ten nietuzinkowy dzień zorganizowano wiele zabaw andrzejkowych, które są ważnym elementem tradycji min. lanie wosku przez klucz, ciasteczka z wróżbą, obieranie jabłka, wróżenie z kart, wróżenie z wykorzystaniem kubka, andrzejkowa wróżba z monetą.

Największym powodzeniem cieszyło się lanie roztopionego wosku na wodę i odczytywanie swojej przyszłości na podstawie uformowanych woskowych figur.

W przerwach uczestnicy śpiewali znane piosenki i przyśpiewki, oczywiście nie zabrakło wspólnych tańców i śpiewów piosenek biesiadnych.

Wspólne zabawy i wróżby andrzejkowe przebiegły w miłej atmosferze wśród śmiechu, rozmów, wspomnień, śpiewu i tańca.

Wszyscy świetnie się bawili i z pewnością będą długo wspominać ten dzień.

Organizatorzy andrzejkowej zabawy mają nadzieję, że wszystkie dobre wróżby się spełnią, bo jak powiada stare przysłowie “Co zobaczysz na Andrzeja, to się spełni – jest nadzieja”.

 Renata Golczewska, Katarzyna Deneko, Małgorzata Bandzerewicz