Międzynarodowy Dzień Urody

9 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Urody. Z tej okazji uczestnicy ECKiW OHP w Roskoszy udali się do Salonu Urody, którego właścicielem jest Pani Anna Karpiuk, była uczestniczka naszego Centrum.

Ania  uczyła się w jednej z naszych szkól Branżowych i kształciła w zawodzie fryzjer. Jej pasja w dziedzinie kosmetyki i zamiłowanie do dbania o urodę sprawiły, iż postanowiła poszerzać swoją wiedzę w tym kierunku. Mimo przebranżowienia, fryzjerstwo nadal pozostaje jej bliskie. Podczas swojej  7 letniej działalności, zdobyła wiedzę i doświadczenie, którym  chętnie podzieliła się z  młodzieżą podczas wizyty w swoim salonie.

Dla młodzieży była to idealna okazja, aby dowiedzieć się jak ważna jest codzienna pielęgnacja naszej skóry, co zrobić żeby była ona wolna od niedoskonałości a także jakie techniki pielęgnacyjne są najbardziej skuteczne.

Zademonstrowała kilka sprawdzonych i domowych trików na pielęgnacje skóry bez skuteczności wydawania na ten cel dużej ilości pieniędzy. Pokazała jak wykonać prosty, delikatny i dziewczęcy makijaż, jak zatuszować niedoskonałości cery związane z okresem dojrzewania. Objaśniła również jak ważne jest, aby nasze dłonie i paznokcie były zawsze czyste, zadbane  i wypielęgnowane, ponieważ są dowodem tego, że dbamy o sobie i poważnie podchodzimy do kwestii estetyki.

Wizyta młodzieży w Salonie Urody była formą szkolenia na temat pielęgnacji skory, chwilą relaksu a także oderwaniem się od codziennych zajęć.

 

 Aneta Stadnicka- Zajączkowska , Mariola Mirońska