Wystawa prac Macieja Falkiewicza w Roskoszy

               28 grudnia 2013 r. o godzinie 15.00 w budynku  Dworku  Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się wernisaż wystawy malarstwa znanego janowianina – Macieja Falkiewicza. Wystawę otworzyli Dyrektor ECKiW OHP w Roskoszy Pan Mariusz Filipiuk oraz Dyrektor Muzeum Południowego Podlasia Pani Małgorzata Nikolska. Otwarciu towarzyszył koncert skrzypcowy – largo z koncertu 4 f-moll „Zima” Antonio Vivaldiego wykonała Dominika Szaniawska.

DSC_2676

Maciej Falkiewicz jest najbardziej znaną postacią Janowa. Barwnym elementem janowskiego pejzażu – mówiła podczas otwarcia kurator wystawy, Małgorzata Nikolska.

DSC_2671

Artysta  urodził się 29.X.1942 r. w Lublinie.  Ukończył ASP w Warszawie. Od połowy lat 70`tych związany z Janowem Podlaskim, który urzekł go malowniczymi nadbużańskimi pejzażami i tym co ma najcenniejsze – końmi. Od 1990 r. prowadzi  w Janowie Dom Pracy Twórczej i Galerię Autorską.  Poza praca twórczą, zajmuje się organizowaniem wystaw i imprez kulturalnych, a także hodowlą koni i jeździectwem – jak sam mówi – jego drugą miłością. Prace artysty wzbogacają zbiory min. Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie, Muzeum Regionalnego w Siedlcach i wielu innych w kraju i za granicą.

DSC_2679

Wystawa pokazuje akwarele artysty tematycznie nawiązujące do cyklicznych przemian przyrody, ukazując  przemijające piękno każdej z czterech pór roku.

DSC_2672

DSC_2682

Prace  możemy oglądać w Dworku Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy  do końca  stycznia 2014 r.

Serdecznie zapraszamy!