Majówka w Roskoszy

1 maja 2009 r. odbył się zorganizowany przez Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy piknik rodzinny "Majówka w Roskoszy" pod patronatem medialnym "Słowa Podlasia".
Celem tej imprezy było promowanie kultury południowego Podlasia połączone z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury i integracją rodziny poprzez wspólną zabawę.
Pogoda służyła spacerom i zabawom na świeżym powietrzu a przygotowane atrakcje zapewniły całodniową, wspaniałą zabawę dzieciom i dorosłym.

Tuż po uroczystym otwarciu pikniku nastąpiło otwarcie sezonu Klubu Motocyklowego "Grom" z Bialskopodlaskiego Automobilklubu.

Oprócz koni mechanicznych, uczestnicy pikniku mogli podziwiać także konie czystej krwi arabskiej oraz korzystać z przejazdów bryczką zorganizowanych przez Sekcję Jeździecką "Mustang".

Jednym z punktów programu był Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Głównego OHP, który wygrała Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej. Na drugim miejscu uplasował się bialski Zakład Karny, a na trzecim Izba Celna, która pokonała reprezentację Straży Granicznej i Jednostkę Wojskową z Roskoszy.

Z kolei w turnieju plażowej piłki siatkowej pierwsze miejsce wywalczyła drużyna bialskiego Zakładu Karnego. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja pracowników Osiedlowego Klubu Kultury "Eureka" w Białej Podlaskiej, a na trzecim drużyna BP Biała Podlaska, pokonując Oldnavy.

W program pikniku aktywnie włączyła się także Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej. Policjanci znakowali rowery,

oraz zorganizowali widowiskowy pokaz tresury psów policyjnych.

W międzyczasie odbyła się też prezentacja sprzętu policyjnego, podczas której młodzież mogła z bliska przyjrzeć się pracy policji. Największym powodzeniem, nie tylko wśród najmłodszych, cieszyły się motocykle policyjne, któe można było i dosiąść i uwiecznić na pamiątkowej fotografii.

Niezwykle spektakularny był pokaz akcji ratowniczej zorganizowany przez Państwową Straż Pożarną w Białej Podlaskiej.

Po pokazie każdy, kto tylko zapragnął, mógł znaleźć się w środku wozu strażackiego i dokładnie obejrzeć sprzęt wykorzystywany do akcji ratowniczych.

W programie artystycznym pikniku zaprezentowały się amatorskie i zawodowe zespoły rozrywkowe a także znalazły się liczne występy zespołów ludowych, folklorystycznych i dziecięcych.

Oprócz występu wybitnego polskiego tenora Witolda Matulki i sopranistki Joanny Białek,

grały zespoły rockowe i bluesowe: The Stroy, Blues Magic Brother's, Kryzys Blues oraz zespół "My i wszyscy", w którym repertuar swój zaprezentowali wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania.

Z zespołem ludowym "Sadowianki" wystąpił uhonorowany na wielu festiwalach Mieczysłąw Borkowski, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Harmonijek Ustnych.

Kilka melodii na harmonijce zagrał również dyrektor ECKiW Stanisław Podymski, który do swojego występu zaprosił na scenę kilku niepełnosprawnych zakochanych w harmonijce i pragnących nauczyć się na niej grać i wręczył im harmonijki ustne.

Wystąpił również Teatr Uliczny "Antidotum" w niezwykle widowiskowym tańcu z ogniem.

Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Przez cały dzień działało przedszkole "pod chmurką" wypełnione konkursami i zabawami pod nadzorem animatorów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Białej Podlaskiej.

Otwarte grillowanie oraz stoiska z napojami i lodami do późnych godzin były dostępne uczestnikom pikniku pełnego kolorowych stoisk z zabawkami, pamiątkami, wyrobami artystycznymi i wesołymi miasteczkami.

Zróżnicowanie atrakcji i zespołów wystepujących podczas pikniku zagwarantowały, że każdy znalazł coś dla siebie.Według uczestników impreza była udana. Organizatorom udało się płynnie połączyć wiele elementów takich jak rekreacja, sport i zabawa nie zapominając przy tym o edukacji i bezpieczeństwie.

Jeszcze raz serrdecznie dziękujemy wykonawcom, sponsorom, przyjaciołom, mediom, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy dołożyli swój grosz w nasze wspólne dzieło uwierzywszy w sens i ideę pikniku.