Kwiaty, kwiaty kolorowe….- warsztaty w Klubie Kultury “Scena” z okazji Dnia Matki

         Dnia 19.05.2014r. uczestniczki Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy wraz z wychowawczynią wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Bialskie Centrum Kultury – Klub Kultury „Scena” w Białej Podlaskiej z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

IMG_1032

Młodzież pod okiem instruktora zapoznawała się z różnymi sposobami i technikami wykonywania kwiatów z krepiny, bibuły i papieru – od prostych, do trudniejszych, wymagających większego na pracy i zręczności.  Efektem prac było stworzenie przez uczestniczki warsztatów pięknych kwiatów, bukietów i kompozycji, będących jednocześnie  doskonałym prezentem na Dzień Matki, tym cenniejszym, że wykonanym samodzielnie.

IMG_1036

Sztuka robienia kwiatów z papieru  wbrew pozorom okazała się być zajęciem wymagającym od uczestniczek warsztatów nie lada cierpliwości. Najbardziej jednak zadowalały efekty pracy –  cieszące oko finezyjne kompozycje kwiatowe. Po skończonych zajęciach wychowanki Centrum  były zgodne co do tego,  że  z nabytej umiejętności tworzenia kwiatów z papieru na pewno skorzystają jeszcze nie raz –  nie tylko z okazji Dnia Matki.