Koncert profilaktyczny

19 stycznia 2018 r. młodzież ECKiW OHP wraz z wychowawczynią wzięła udział w  projekcie profilaktycznym, który odbył się w I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Inicjatorem projektu ,,Żyję pozytywnie” było stowarzyszenie Biała Pozytywka. Spotkanie było skierowane do młodzieży ponadgimnazjalnej.

Nadużywanie alkoholu oraz używanie narkotyków, dopalaczy stanowi jeden z głównych problemów społeczeństwa XXI wieku. „Problem uzależnień dotyczy nie tylko ludzi młodych ale również dorosłych. Młodzież można ukształtować, dać im narzędzia do tego, żeby zapalić czerwoną lampkę. Zależało nam na tym, aby przekazać te treści nie w formie tradycyjnej ale poprzez muzykę” – powiedziała Pani Prezes stowarzyszenia Renata Stefaniuk.

Spotkanie prowadził znany polski muzyk, wokalista i autor tekstów Gabriel Fleszar. Muzyk rozpoczął koncert od najsłynniejszej piosenki pt. ,,Kroplą deszczu”.

Wokalista przybliżył młodzieży historie z własnego życia dotyczące uzależnienia od papierosów, narkotyków, dopalaczy i alkoholu. Wielokrotnie podkreślał WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE  co zrobisz ze swoim życiem.

Na zakończenie usłyszeliśmy utwór zespołu Chłopcy z Placu Broni pt. ,,Kocham wolność”.

Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom z jaką łatwością można popaść w uzależnienia oraz jakie niebezpieczeństwa niosą one ze sobą.

 

Olga Dawidziuk