Karnawałowo i Walentynkowo

W dniu 14 lutego 2020 r. wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy pod nadzorem wychowawców zorganizowali po raz kolejny zabawę karnawałowo-walentynkową dla uczniów Szkoły Podstawowej Mała Akademia z Oddziałem Przedszkolnym
w Kijowcu.

Aby dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń przygotowano moc atrakcji. Każdy uczestnik balu mógł spróbować swoich sił dekorując walentynkowe ciasteczka w kształcie serca. Ciasteczka okazały się bardzo smaczne i niektórzy kosztowali je od razu po udekorowaniu, a inni postanowili zabrać je do domu, by podarować najbliższej ukochanej osobie.

Kar­na­wał to czas, w któ­rym mo­że­my po­zwo­lić sobie na odro­bi­nę wię­cej sza­leń­stwa na głowie. Dlatego młodzież kształcąca się w zawodzie fryzjer wykonywała najmodniejsze, fantazyjne, karnawałowe fryzury: bananowe koki, loki, warkoczyki, swobodne upięcia w postaci koczków i kucyków
z dopełnieniem aksamitnych kokard, grubych wstążek, spinek i opasek, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Impreza przeplatana była wieloma zabawami, w których chętnie brali udział wszyscy uczestnicy. Były korowody, kółeczka, pociągi, tańce, oczywiście wszystko w karnawałowej, wesołej, miłej atmosferze.

Po wyczerpujących tańcach można było zrelaksować się w Bajkowej Krainie Smerfów oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie, wcielić się w ulubioną postać z bajki oraz sprawdzić swoje zdolności plastyczne.

Bal karnawałowy pomaga integrować grupę, pozwala lepiej się poznać, zrelaksować oraz wprowadza w doskonały nastrój, który towarzyszy uczestnikom jeszcze długo po powrocie do domu.

Olga Dawidziuk, Renata Golczewska