Kajakowa przygoda

Spływy kajakowe dla młodzieży są doskonałą propozycja aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, bowiem nie tylko świetnie integrują grupę, ale też umożliwiają kontakt młodzieży z przyrodą. Kontakt z naturą sprzyja zdrowiu, zadowoleniu oraz aktywizuje zachowania społeczne. Służy również człowiekowi, w wymiarze zdrowia psychicznego. 

O tych pozytywnych aspektach przekonali się uczestnicy Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, którzy 13 lipca 2020 r., wraz z opiekunami uczestniczyli w spływie kajakowym w ramach akcji „Lato z OHP”.

Spływ odbył się rzeką Bug, na bardzo malowniczym odcinku trasy Szostaki – Kodeń. Ta rzeka ma swój niepowtarzalny urok. Prowadzi ona przez piękny i zmieniający się krajobraz z licznymi dorzeczami, pozwalający rozkoszować się piaszczystymi plażami. Dzika przyroda, która towarzyszyła podczas spływu przez ciągnącą się ok 13 km trasą wprowadziła uczestników w niesamowity klimat. W trakcie spływu miłym akcentem było rozpalenie ogniska na piaszczystej plaży oraz upieczenie kiełbasek.

Spływ kajakowy to doskonały pomysł na jednodniową wycieczkę, która często pozostaje miłym wspomnieniem na całe życie. Dla większości naszych uczestników, była to jedyna i być może niepowtarzalna okazja do popływania kajakiem. Dlatego też może troszkę zmęczeni, ale za to wszyscy bardzo szczęśliwi zakończyliśmy spływ.

Mariola Mirońska