Kajakowa przygoda

Czas wakacji to najlepszy okres, na spędzenie go na łonie natury. Kontynuując akcję ”Lato z OHP” w dniu 04.07.2023r młodzież ECKiW OHP z Roskoszy uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Bug na odcinku Gnojno-Serpelice.

Zorganizowanie spływu kajakowego dla młodzieży jest doskonałą propozycją aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, bowiem nie tylko integruje grupę, rozwija umiejętność współpracy w parach, ale także pomaga w przełamaniu lęku i nabraniu pewności siebie.

Podczas spływu młodzież miała okazję podziwiać malowniczy nadbużański krajobraz. Nurt rzeki był spokojny a głębokość nie stwarzała realnego zagrożenia, co było dużym ułatwieniem dla niewprawionych uczestników spływu. Otaczająca dzika przyroda, cisza i spokój pozwoliła na pełen relaks i zintegrowała grupę.

Nad bezpieczeństwem młodzieży podczas kajakowej przygody czuwali instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem. Piękna słoneczna pogoda, wysiłek przy wiosłowaniu oraz pokonane kilometry były źródłem niespotykanych wrażeń i ogromnej satysfakcji.

Po wysiłku fizycznym dla uczestników spływu zorganizowane zostało ognisko, podczas którego młodzież jeszcze pełna emocji wymieniała się wrażeniami.

 

Małgorzata Bandzerewicz, Mariola Mirońska, Aneta Zajączkowska-Stadnicka