IV Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP

W dniach 4-6 maja 2009 r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się IV Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP.

W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące Wojewódzkie Komendy OHP, Centra Kształcenia i Wychowania OHP oraz drużyna reprezentująca Związek Polaków na Białorusi z miejscowości Peliszcze. Uczestnictwo reprezentacji z Białorusi wynika z podpisanego porozumienia o współpracy pomiędzy ECKiW a Związkiem Polaków na Białorusi oraz podnosi rangę turnieju do międzynarodowego.

Ponad 100 uczestniczek turnieju rozegrało między sobą wiele pasjonujących i zaciętych meczy, nad przebiegiem których czuwał sędzie wydelegowany przez Bialski Szkolny Związek Sportowy. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, drużyny walczyły o każdy punkt, stąd niemal do końca wynik turnieju był trudny do odgadnięcia, co dodatkowo podnosiło jego widowiskowość.

Turniej miał na celu nie tylko podniesienie umiejętności związanych z piłką siatkową ale przede wszystkim wspólną integrację, dobrą zabawę i wychowanie poprzez sport.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z Wrocławia (Dolnośląska WK OHP), II miejsce zajęła reprezentacja z Kalisza (Wielkopolska WK OHP) a III miejsce wywalczyła młodzież z Krakowa (Małopolska WK OHP). Na dalszych miejscach uplasowały się kolejno drużyny z: Wałcza (Zachodniopomorska WK OHP), Roskoszy (ECKiW OHP) oraz ze Zwolenia (Mazowiecka WK OHP), które zamknęły pucharową szóstkę najlepszych reprezentacji.

Zakończenia i podsumowania turnieju dokonał Zastępca Komendanta Głównego OHP Marian Najdychor.
Zwycięzcy turnieju odebrali z rąk Komendanta medale, puchary i cenne nagrody rzeczowe a wszystkim uczestnikom turnieju wręczono dyplomy oraz zestawy kosmetyków.

W czasie wolnym od sportowej rywalizacji ECKiW zorganizowało wycieczkę do najstarszej i jednej z najpiękniejszych stadnin koni w pobliskim Janowie Podlaskim, która słynie z hodowli koni czystej krwi arabskiej.

W programie imprezy znalazło się też miejsce na wieczorek integracyjny zorganizowany w części rekreacyjnej ECKiW, gdzie młodzież wśród śpiewu i zabawy mogła się zintegrować przy ognisku oraz na nowo przeżyć emocje turnieju.

Podziękowania za wspaniałą sportową atmosferę, walkę fair play, dobrą zabawę oraz liczny udział należą się wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.