XI finał konkursu „sprawny w zawodzie”: fryzjer i BHP

        W dniach 13-15 maja 2014r w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie odbył się   finał  XI edycji konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w kategorii fryzjer oraz bhp i prawo pracy.

W konkursie udział wzięli uczestnicy z całej Polski wyróżniający się wysokim poziomem wiedzy i praktycznych umiejętności zawodowych w zawodzie fryzjera oraz  wychowankowie wykazujący się dobrą znajomością wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym wiedzy z zakresu prawa pracy.  Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w kategorii BHP i prawo pracy  reprezentowała wychowanka Dorota Krukowska.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

W kategorii „fryzjer” zwyciężyła Angelika Pawełek z Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP, drugie miejsce zajęła Kamila Kopeć  z  Łódzkiej Wojewódzkiej  Komendy OHP, a trzecie miejsce zajęła przedstawicielka Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP Karolina Urbaniak. W zakresie bhp i prawa pracy najlepszy okazał się Mateusz Tomczewski z CKiW w Dobieszkowie, na drugim  miejscu uplasowała się Paulina Przybylska z Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, a na trzecim  Mateusz Marciniak z Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy zaświadczenia o udziale w konkursie.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Na uczestników konkursu czekało wiele atrakcji, wśród nich znalazła się wycieczka do Łodzi. Młodzież zwiedziła m.in. XIX-wieczny zespół fabryk włókienniczych wraz z osiedlem robotniczym „Księży Młyn”,  Muzeum Kanału „Dętka”, ulicę Piotrkowską, a także  Muzeum „Stacja Radegast”. Ponadto,  uczestnicy konkursu wzięli udział  w szkoleniu  z udzielania pierwszej pomocy.

SAMSUNG CAMERA PICTURES