Integracja w Laser Castle

W ramach integracji, w miesiącu październiku młodzież ucząca się w szkołach współpracujących z ECKiW OHP w Roskoszy tj. Branżowa Szkoła Rzemieślnicza I stopnia, Branżowa Szkoła Zawodowa im. K.K. Baczyńskiego oraz Zespół Szkół Zawodowych nr.2 w Białej Podlaskiej, uczestniczyła w cyklicznych zajęciach w Laser Castle.

Strzelnica laserowa to świetne miejsce dla miłośników gier komputerowych. Zajęcia miały charakter integracyjny, kształtujący potrzebę czynnego wypoczynku poprzez ukazanie różnych form aktywności fizycznej.

Zadaniem było poprawienie atmosfery w grupie, wzajemne poznanie swoich mocnych stron, możliwość zaprezentowania na forum grupy swoich umiejętności i predyspozycji, budowanie silnych i trwałych relacji oraz nauka współpracy i współdziałania dla osiągnięcia wspólnych celów .

Poszczególne zadania miały na celu budowanie wzajemnego zaufania oraz umiejętności i komunikacji wewnątrz grupy. Wszystko to odbywało się w atmosferze wesołej zabawy i zdrowej rywalizacji. Stymulowanie i umożliwienie uczniom podejmowania aktywności ruchowej oraz wyrażanie własnych przeżyć poprzez zabawę wpłynęło na polepszenie relacji między rówieśnikami. Wszyscy bawili się znakomicie w laserowym labiryncie, który zapewnił młodzieży wiele niezapomnianych wrażeń. Młodzież zachwycona grą zadeklarowała chęć ponownego wyjścia na tego typu zajęcia.

Mariola Mirońska, Aneta Zajączkowska,

Joanna Romaniuk, Katarzyna Deneko