II Ogólnopolskie Manewry Forteczne w Twierdzy Przemyśl „Olimpiada Szwejkowska”

W dniach 13-16.09.2010r. odbyły się II Ogólnopolskie Manewry Forteczne, w których uczestniczyła reprezentacja ECKiW OHP w Roskoszy w składzie: Katarzyna Gierej, Marlena Szczepaniak, Mateusz Wołosowicz, Karol Matczuk, pod opieką wychowawcy Waldemara Golanko.
 
 
W ogólnej klasyfikacji CKiW nasza jednostka nasza zajęła II miejsce. Na dziesięć rozgrywanych konkurencji zawodnicy nasi wychowankowie zajęli: trzy pierwsze miejsca, dwa drugie miejsca oraz jedno trzecie miejsce.
Na szczególne podkreślenie zasługuje specjalne wyróżnienie przyznane Mateuszowi Wołosowiczowi za wyjątkową aktywność w „Olimpiadzie Szwejkowskiej”. Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach była bardzo zacięta, szczególnie przy obieraniu ziemniaków.
 
 
Inne konkurencje były równie ciekawe i zabawne co było widać po spontanicznych reakcjach  i rozbawionych twarzach młodzieży.
 
 
Do ostatniej „koronnej” konkurencji jaką było przeciąganie liny, nasza ekipa plasowała się na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej. Niestety rywale znacząco nadwyrężyli siły naszej grupy, co zmieniło na niekorzyść końcową klasyfikację zespołową.
 
 
Drugie miejsce to ogromne osiągnięcie naszej ekipy, której serdecznie gratulujemy.