Historia na ekranie

W czwartek 20 lutego 2020 r. wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP kształcący się w Branżowej Szkole I-go Stopnia im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej pod opieką wychowawców wybrali się do kina, aby obejrzeć nominowany do Oscara film wojenny w reżyserii Sama Mendesa pt.,,1917″.

Film przybliża dramatyczne losy dwóch młodych żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata. Żołnierze dostali rozkaz przedostania się za linię wroga w celu dostarczenia wiadomości, która miałaby pozwolić brytyjskim żołnierzom uniknąć wpadnięcia w pułapkę przygotowaną przez Niemców. Ten impresyjny film wciągnął widzów w sam środek wojennej zawieruchy. Mogliśmy doświadczyć na własnej skórze przerażającą atmosferę okopów, nieprzemijającego napięcia i strachu. Przez dwie godziny młodzież pogłębiła i uzupełniła wiedzę o I wojnie światowej.

Obfitujący w liczne sceny batalistyczne film bardzo podobał się młodzieży. Po seansie każdy był pod ogromnym wrażeniem. Film jest godny polecenia,

Renata Golczewska, Olga Dawidziuk