Rodzinnie w Roskoszy

30 maja 2015 r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się z myślą o społeczności lokalnej festyn rodzinny poprowadzony przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej.

DSC_3933

Po oficjalnym wystąpieniu starosty bialskiego Tadeusza Łazowskiego i dyrektora PCPR Haliny Mincewicz, teren rekreacyjny Centrum w Roskoszy zamienił się na kilka godzin w ogromny plac zabaw.

3

Pod nadzorem wykwalifikowanych animatorów odbywały się do późnych godzin wieczornych warsztaty plenerowe, gry i zabawy rodzinne z nagrodami, występy artystyczne dzieci i zabawy z klaunem. Ponadto w programie znalazły się też pokazy capoiera, udzielania pierwszej pomocy a także pokazy policyjne i strażackie. Najwięcej radości dla najmłodszych dostarczyła kąpiel w basenie utworzonym z piany podczas akcji straży pożarnej.

DSC_3940

2

Zorganizowany w Dzień Rodzicielstwa Zastępczego festyn miał na celu wzmocnić więzi rodzinne a także zwrócić uwagę społeczeństwa na los osamotnionych i odrzuconych dzieci oraz uhonorować wysiłek, jakiego podejmują się na co dzień Rodzice Zastępczy.

1