Ferie w OHP

W piątek 13 lutego 2009 r. w województwie lubelskim dobiegły końca tegoroczne ferie zimowe. Młodzież po dwóch tygodniach beztroski powróciła do szkolnych ławek a zimowe wakacje pozostały już tylko miłym wspomnieniem.

Tegoroczna oferta Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy pod hasłem "W mieście wcale nie musi być nudno" spotkała się z szerokim zainteresowaniem młodzieży.

Celem przedsięwzięcia było zapewnienie uczestnikom OHP ciekawych i niekonwencjonalnych form spędzania wolnego czasu, kształtowanie nowoczesnych postaw prospołecznych opartych na zaufaniu do własnych możliwości oraz rozwoju zasad postępowania w grupie rówieśniczej. Istotnym elementem była również integracja młodzieży, przełamywanie barier nieśmiałości oraz promowanie zdrowego trybu życia i profilaktyka antynikotynowa.

Oferta programowa ECKiW OHP była niezwykle bogata i pomysłowa. Wśród zajęć mających na celu rozwijanie zainteresowań nowoczesnymi formami spędzania wolnego czasu znalazły się zajęcia świetlicowe, kręgielnia, warsztaty muzyczne, najnowsze hity filmowe, turniej tenisa stołowego oraz nauka obsługi komputera.

Największą jednak frekwencją cieszyły się zajęcia pod nadzorem instruktora na siłowni oraz zajęcia na basenie. Nowocześnie wyposażona siłownia została oddana do użytku młodzieży OHP na początku bieżącego roku.

W wielu przypadkach zajęcia inicjowała sama młodzież. Przykładem służy bijący rekordy popularności zorganizowany przez młodzież komputerowy turniej "Counter strike".

Wszystkie zajęcia odbywały się w budynku ECKiW OHP w Białej Podlaskiej przy ul, Sikorskiego 5 i prowadzone były pod fachowym nadzorem kadry OHP.

W feriach zimowych zorganizowanych przez ECKiW OHP wzięło udział ogółem 250 uczestników OHP oraz 150 ze Świetlicy Środowiskowej.

Biorąc pod uwagę sytuację panującą w regionie, tj. utrzymujące się wysokie bezrobocie, niskie dochody ludności oraz wzrost kosztów utrzymania, trudno się dziwić, że dla wielu uczestników przedsięwzięcia była to jedyna możliwość spędzenia atrakcyjnie i przede wszystkim bezpiecznie wolnego od nauki czasu.