ECKiW OHP na Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkoleniowego 2022/2023

Dnia 4 października 2022 r. młodzież z Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy wraz z Dyrektorem ECKiW OHP oraz wychowawcą uczestniczyła w Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkoleniowego Ochotniczych Hufców Pracy 2022/2023.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w Łagiewnikach, gdzie o godzinie 15:00 w Sanktuarium Jana Pawła II została odprawiona Msza święta w intencji Ochotniczych Hufców Pracy pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Przybylskiego.

Podczas Mszy świętej odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Przedstawicielka pierwszego rocznika ECKiW OHP w Roskoszy Marta Malińska brała udział w ślubowaniu.

Zastępca Komendanta Głównego OHP Pan Piotr Modzelewski odczytał list od Komendanta Głównego Pani Małgorzaty Zwiercan. Po Mszy świętej zostały złożone kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II – Patrona młodzieży OHP.

Po uroczystości wychowankowie ECKiW OHP zwiedzili Sanktuarium Jana Pawła II, gdzie obecnie znajduje się niezwykła pamiątka – sutanna, którą Papież miał na sobie w czasie zamachu dnia 13 maja 1981r. Na szacie widoczna jest dziura po kuli oraz ślady krwi.

Uczestnicy zobaczyli także Kaplicę klasztorną, w której znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, symboliczną celę z pamiątkami po Świętej, Bazylikę Bożego Miłosierdzia, gdzie Papież Jan Paweł II w 2002 roku dokonał uroczystej konsekracji tego miejsca.

Ostatnim punktem zwiedzania było wejście na wieżę widokową, by podziwiać uroczą panoramę Krakowa.

Renata Golczewska