Dzień Poczty Polskiej

18 października to historyczna data dla Poczty Polskiej, bowiem w tym dniu, w 1558 roku zapoczątkowała ona swoją działalność. Z tej okazji corocznie odbywa się uroczyste święto – Dzień Poczty Polskiej.

Dla wszystkich oczywiste jest, że w placówce pocztowej można nadać przesyłkę, wysłać list czy też zrobić przelew pieniędzy, ponieważ te usługi już dawno były świadczone przez pocztę. W dobie cyfryzacji  wiele osób załatwia podstawowe sprawy drogą elektroniczną i wizyta na poczcie jest dla nich rzadkością. Czasem trzeba jednak osobiście udać się do urzędu i odręcznie wypełnić blankiet lub zaadresować kopertę.

Dzień Poczty Polskiej to doskonała okazja do przypomnienia sobie tradycyjnych metod korespondencji. 18 października 2023r.  młodzież z internatu ECKiW OHP wzięła udział w zajęciach warsztatowych, podczas których doskonaliła umiejętność redagowania życzeń i poprawnego adresowania kart pocztowych oraz uczyła się wypełniać różne druki, począwszy od prostych kart pocztowych po druki służące do przelewania pieniędzy.

Podsumowaniem zajęć było odręczne pisanie do siebie nawzajem krótkich listów i umieszczanie ich  w przygotowanych wcześniej kopertach.

Odczytywanie korespondencji sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości.

                                                                                                                     Sylwia Szydłowska, Joanna Róg