Dzień Bezpiecznego Internetu

23 lutego 2017 r. w bibliotece pedagogicznej w Białej Podlaskiej odbyły się zajęcia dla młodzieży Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP dotyczące ochrony prywatności i wizerunku w sieci. Zajęcia warsztatowe prowadzone były przez pracownika biblioteki.

Młodzież obejrzała prezentację multimedialną oraz dowiedziała się jak bezpiecznie zakładać konto na facebooku a także jakie zagrożenia może napotkać w sieci.

Zajęcia odbyły się w ramach Dni Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Jego celem jest promocja działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież. Podczas 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony został potencjał internetu, który młodzież może wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.