Dzień bezpiecznego internetu

Co roku, 7 lutego obchodzony jest na całym świecie Dzień Bezpiecznego Internetu. Został on ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Nadrzędnym celem DBI jest inicjowanie i popularyzacja wszelkich działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tegoroczna edycja DBI przebiegała pod hasłem „Działajmy Razem!”.

W ramach obchodów tego święta w internacie ECKiW OHP odbyła się nietypowa rozgrywka w scrabble. Przed przystąpieniem do  zabawy młodzież  przypomniała najistotniejsze zasady dotyczące bezpiecznego korzystania  z mediów cyfrowych, a następnie w dwóch grupach rywalizowała w jednej z najpopularniejszych gier słownych.

Uczestnicy układali słowa wokół hasła „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Dodatkowym utrudnieniem dla zawodników była konieczność wskazania jakiejś reguły dotyczącej bezpieczeństwa online każdorazowo przed  dołożeniem słowa do krzyżówki.

Tym samym, łącząc przyjemne z pożytecznym, młodzież nie tylko spędziła przyjemnie czas, bogacąc zasób słownictwa i rozwijając swoją kreatywność, ale przede wszystkim uświadomiła sobie, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Sylwia Szydłowska, Małgorzata Bandzerewicz