Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest 21 i 22 stycznia. W tym szczególnym dla nich dniu, składamy im najserdeczniejsze życzenia i obdarowujemy drobnymi upominkami, dziękując tym samym za ich opiekę i troskę.

Babcia i Dziadek odgrywają w życiu wnuków ważną rolę. Często zdają oni sobie z tego sprawę  dopiero wtedy, gdy są już prawie dorośli. Wspominają wówczas  minione lata spędzone z dziadkami, odwiedzają ich chętnie i z zainteresowaniem wysłuchują ich wspomnień z młodzieńczych lat.

W tym uroczystym dniu uczestnicy mieszkający w internacie ECKiW OHP zorganizowali wieczór wspomnień poświęcony swoim Babciom i Dziadkom. Chętnie opowiadali o wspólnie przeżytych chwilach oraz sytuacjach, które szczególne utkwiły im w pamięci. Opowieściom nie było końca. Dzięki wspomnieniom uczestnicy uświadomili sobie jak bardzo są sobie nawzajem potrzebni i jeszcze bardziej mogli docenić jakim skarbem są dla nich ich babcie i dziadkowie. Aby pokazać, że pamiętają o ich święcie narysowali portrety swoich ukochanych babć i dziadków oraz zrobili z tego wystawę. Następnie wykonali gazetkę upamiętniającą ten wyjątkowy dzień roku.

Mariola Mirońska , Joanna Romaniuk